Pracovat doma? Když mně se tááák nechce…

Začněte zNejdříve musím uklidit, přece nebudu dělat v takovém nepořádku. No a ty okna, ty už by taky chtěly umýt. Zkontrolovat úkoly dětí, uvařit oběd, máma volá, ještě zavolat kamarádce, no a co ta pračka, už doprala? Na Netflixu je nový seriál, prý je super. Františku, kdy konečně přimontuješ tu poličku? Už to slibuješ 3 roky! Uděláš to teď? 

Říká vám to něco? Je to podobné i u vás? A teď v tom mám jako pracovat? To přece nejde!! de psát ...

Nějak to doma jít musí

Uvnitř v nás hlodá červík, že to tak dlouhodobě dělat nemůžu. Že když v tom budu pokračovat, tak ty úkoly, co mám od šéfa, nezvládnu. Že neobvolám klienty, obchodní partnery, nepošlu e-maily a už vůbec nedám nějaké online hovory. Jenže já to přece nějak udělat musím, jinak na to šéf časem přijde a můžu klidně přijít i o práci. A co pak? Co s hypotékou? Jak jako rodina vyjdeme?

Stop – už toho nechám. Věřím, že vám něco podobného proběhlo hlavou už mnohokrát.

Začněte dělat věci, jako byste opravdu chodili do práce

V prvé řadě si uvědomme, že práce z domu je pořád „PRÁCE“. Bez výjímky! Že si musíme nahodit svůj rytmus dne. Návyky a psychologické spouštěče, které vás atutomaticky udržují v nějakém rytmu.

Ráno budíček, zacvičit si, posnídat, oholit se, nalíčit se, obléknout se do „pracovního“, chvilku na vzduch, sednout ke stolu, projít diář, naplánovat den, rozvrhnout si časově, co budu dělat. Taky si naplánovat, kdy a co udělám doma, s dětmi, ale pozor – až po práci. Nastavit si klasickou pracovní dobu, např. od 9 do 16 hodin. Domluvit si pravidelné meetingy s kolegy.

A pak vše zakomponovat do nástrojů, které vám pomůžou ve vaší činnosti online. Úkolovník, komunikační nástroj s kolegy (a není to e-mail), online porady, sdílené dokumenty…

Začněte postupně

Připadá vám, že je toho hodně? Nebojte, nemusíte začít všechno dělat už první den. Ale za pár dní už bysto měli do tohoto rytmu automaticky naskočit. Začněte postupně, krok po kroku a když to dodržíte, garantuji vám, že se budete divit, jak to najednou zvládáte. Jak pracujete efektivně. Najednou budete mít čas i na rodinu a resty, které na vás ze všech stran vyskakují. A to stojí za to.

Tak pojďte do toho. Budeme vám tu každý den dávat rady a tipy, každý den vás posouvat kupředu. Sledujte naše stránky, nebo se přihlaste se do našeho e-mailového bulletinu, ať vám nic neunikne :-).

Opakovanou práci na počítači dejte robotům
RPA konečně cenově dostupné i středním a menším firmám