Máte v týmu opozdilce? Hrejte hru „Milujeme sponzory“

Děje se vám, že vaše meetingy a porady nezačínají včas? Máte v týmu věčné opozdilce a nedaří se je přinutit chodit včas? Chcete to rychle změnit? Jde to a bude to dokonce zábava 🙂.

Založte si fond na budoucí párty 

Může to být průhledná sklenice, do které se budou peníze střádat, nebo otevřený on-line účet (zdarma například ve Fio bance). Hlavně musí být tento fond transparentní.

Stanovte si pokuty za pozdní příchody 

A nebuďte skromní. Dejte ty pokuty dostatečně veliké, aby se vyplatilo chodit včas. My jsme měli ve vedení tento systém.

  • Nejsi včas na místě? 150 Kč
  • 5 min zpoždění – 250 Kč
  • 10 min zpoždění – láhev Johnnie Walker
  • 15 min zpoždění – 12letá whisky
  • 20 min zpoždění – oběd všem zúčastněným
  • 25 min zpoždění – už nechoď, máš veliký problém
  • Zdá se vám to málo, nebo hodně? Upravte si to podle vašich potřeb. 

Striktně dodržujte vybírání pokut

Nikdo nesmí mít výjimky. Žádná výmluva neplatí. A pokud jste zrovna vy vedoucí pracovník, manager nebo ředitel, vězte, že pro vás to platí dvojnásob. Jste totiž vzorem pro váš tým.

Nastavte to jako hru

Když to hned od začátku odprezentujete s humorem, tak se ze hry „Milujeme sponzory“ stane nesmírná zábava. Ať chceme nebo ne, radost nám dělají vtipné potíže druhých lidí. Koneckonců na tom jsou často postaveny anekdoty.

Zažijete vtipné situace

Pamatuji si jako dnes, jak jsme měli pobočkový meeting. Jsou 4 minuty po začátku porady a všichni stojíme u okna. Pozorujeme, jak kolega smykem zastavuje na parkovišti, běží v saku s těžkou taškou, bere schody po třech a nakonec se vřítí do zasedačky. Všichni se smějeme, koukáme přitom na hodinky a vykřikujeme, „To nedá!“, „Bude další flaška!“ Nakonec s mírným zabručením sedáme na židle. Dnes to stihl za osm a půl minuty. Do fondu od něj získáváme „pouhých“ 250 Kč :-).

V jedné jazykové škole měli problém s úklidem v kuchyňce. Pouhá desetikorunová pokuta za neuklizené nádobí jim zajistila naprostý pořádek. Rozjela se hra na lovce, kdo koho chytne. Vždy, když někoho přistihli, nafotili to, poslali do interní FB skupiny se spoustou smajlíků.

Jde to použít i na on-line porady

Vytvořte si tabulku, do které budete psát vybrané částky a sponzory, kteří vám spoří na párty. Vždy když dojde opozdilec, nasdílejte obrazovku, zapište přede všemi jeho jméno a částku a s humorem mu poděkujte 🙂.

Napište nám, jak to u vás zabralo.

11 zásad – jak dělat úspěšné online meetingy